برای اطلاع رسانی از آخرین اخبار عضو شبکه های اجتماعی ما شوید

انواع سبک های بازی های رایانه ای و بررسی اصطلاحات آن ها - وبسایت ایپک سنتر

انواع سبک های بازی های رایانه ای و بررسی اصطلاحات آن ها

بازی های رایانه ای دارای انواع مختلفی هستند که آن ها را در سبک های گوناگونی دسته بندی می کنند. هر یک از این سبک ها دارای طرفداران خاصی هستند. این سبک ها علاوه بر این که بر روی فرهنگ عامه اثر می گذارند از آن تاثیر نیز می پذیرند. در هر سبکی ویژگی های گیم پلی متفاوت است و افراد با توجه به این ویژگی ها و در نظر گرفتن سلیقه خود می توانند بازی مد نظرشان را انتخاب کنند. اگر می خواهید با سبک های بازی های رایانه ای و اصطلاحات موجود در دنیای بازی ها بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

  • سبک اکشن

سبک اکشن بزرگ ترین و مهم ترین سبک در دنیای بازی های رایانه ای محسوب می شود و این موضوع نشان می دهد که سبک اکشن دارای طرفداران بسیاری است. در این سبک توجه ویژه ای به چالش های فیزیکی شده است، به طوری که بازیکنان باید نسبت به وقایع مختلف بازی عکس العمل مناسبی داشته باشند تا به مراحل بعدی راه یابند. بازی های اکشن خود به چند دسته بازی های تیراندازی، بازی های پلتفرمی، بازی های مبارزه ای، بازی های ریتمیک، بازی های بقا تقسیم بندی شده اند که هر یک به نوبه خود بسیار مهیج و جذاب هستند.

  • سبک نقش آفرینی

بازی های این سبک به بازی های RPG مشهور هستند و دربرگیرنده شخصیت و کاراکترهای مختلفی هستند که به مبارزه، ماموریت و … می پردازند و بازیکن در قالب آن ها باید ایفای نقش نماید. بازی های سبک نقش آفرینی دارای تجهیزات متنوعی هستند که بازیکن با استفاده از آن ها می تواند از جان خود محافظت نماید و مراحل را بپیماید، به همین دلیل عمدتا طولانی و حتی گاهی اوقات پایان ناپذیر هستند. همانطور که در معرفی بازی های رایانه ای مناسب کودکان اشاره شد سبک نقش آفرینی با بازی های جذابی که دارد بسیار محبوب است و بازی های دیگری نیز تولید شده اند که ترکیبی از سبک نقش آفرینی و اکشن هستند، این دسته از بازی های نیز خیلی هیجان انگیز می باشند.

سبک نقش آفرینی - وبسایت ایپک سنتر

  • سبک ماجراجویی

در این سبک تمامی بازی ها حاوی معماها و پازل های پیچیده ای هستند که بازیکن باید با تعامل با محیط اطراف و جستجو بتوانند آن ها را حل کند و دیگر همانند سبک اکشن خبری از چالش های زمانی نیست. به همین دلیل اغلب به صورت تکنفره انجام می شوند و به ندرت دارای بخش چند نفره هستند. این بازی ها دارای شباهت زیادی به بازی های داستان محور هستند و مناسب افرادی می باشد که نمی خواهند از نظر زمان و همچنین عکس العمل فشار زیادی متحمل شوند.

  • سبک ماجراجویی- اکشن

 یکی از انواع سبک های بازی ها، بازی های سبک ترکیبی از دو سبک ماجراجویی و اکشن می باشند به این صورت که بازیکن در طی بازی باید ضمن کشف تکه های مختلف پازل و معما به نبرد و مبارزه نیز بپردازد. علاوه بر این جمع آوری تجهیزات و اسلحه نیز از دیگر وظایف بازیکن است که موجب می شود بازی فضایی هیجان انگیزتر و جذاب تر داشته باشد. این سبک نیز خود دارای دسته بندی های وحشت بقا و مترویدوانیا و .. می باشد.

این سبک ها تنها تعدادی از سبک های متنوع بازی های ویدیویی هستند که با استفاده از گیفت کارت های گوگل پلی به راحتی می توان بازی های مهیج آن را تهیه نمود و لحظات سرگرم کننده و مهیجی را برای خود رقم زد.

سبک ماجراجویی- اکشن - وبسایت ایپک سنتر

مهم ترین اصطلاحات دنیای بازی های ویدیوئی

در دنیای بازی های رایانه ای اصطلاحات مختلفی به کار برده می شود که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

  • Action Point

AP نشان دهنده واحد و امتیازی است که بازیکن در یک دور یا نوبت از بازی دریافت می کند. این اصطلاح دربازی های نوبتی به شکل Turn-Based به کار می رود.

  • Critical Hit

این اصطلاح بیشتر در بازی های نقش آفرینی مورد استفاده قرار می گیرد وبه معنی ضربه ای موفق است که میزان آسیبی که وارد می کند خیلی بیشتر از ضربه های معمولی است.

  • Game Time Card

بیانگر یک کد یکبار مصرف است که از طریق آن بازیکن می تواند برای یک بازه زمانی خاص مشترک یک بازی شود و می تواند جایگزین خوبی به جای روش عادی پرداخت حق اشتراک به صورت دوره ای باشد.

پیشنهاد های ایپک سنتر:

معرفی بهترین بازی های اکشن رایانه ای

انواع بازی های رایانه ای و معرفی جذاب ترین بازی های دنیا

معرفی انواع گیفت کارت ها و کاربرد آن ها

معرفی 5 گیفت کارت محبوب

دیدگاهتان را بنویسید