برای اطلاع رسانی از آخرین اخبار عضو شبکه های اجتماعی ما شوید

انواع سبک های بازی های کامپیوتری-وبسایت ایپک

انواع سبک های بازی های کامپیوتری

بازی های کامپیوتری نیز مانند فیلم های سینمایی، کتاب های داستان، رمان ها و… دارای سبک های مختلفی هستند‌. قبل از خرید هر نوع از این بازی ها بهتر است ابتدا با سبک آن ها آشنا شوید‌. پس آشنا شدن انواع سبک های بازی های کامپیوتری، می توانید مناسب ترین آن ها را برای یا دیگران تهیه کنید. اگر بدانید که چه نوعی از سبک ها مناسب سلیقه و علاقه تان هستند، می توانید بهترین بازی کامپیوتری را برای خود تهیه کنید! در این رابطه با انواع سبک بازی کامپیوتری بحث می شود. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا با جزئیات یک از آن ها بیشتر آشنا شوید!

انواع سبک های بازی های کامپیوتری -وبسایت ایپک سنتر

 

۱. سبک اکشن

 

یکی از معروف ترین سبک های بازی، سبک اکشن هستند. در این نوع سبک، بازیکن ها با چالش های فیزیکی رو به رو هستند. هر بازیکن باید در زمان مناسب درست ترین عکس العمل را از خود نشان دهد! بازی های اکشن، خود به پنج دسته تقسیم می شوند:

 

 

  • بازی های پلتفرمی

 

هدف از این نوع بازی ها گذشتن از مانع های مختلف است. در بازی های پلتفورمی‌، بازیکن ب ابزار هایی مثل شلیک کردن، پرش، ضربه و… از موانع عبور می کند. بازی هایی مثل سوپر ماریو و ریمن از این نوع هستند.

. سبک اکشن-وبسایت ایپک سنتر

 

  • بازی های تیراندازی

 

یکی دیگر از انواع سبک های بازی کامپیوتری سبک اکشن، بازی های تیراندازی هستند. در بازی های تیر اندازی، بازیکن سعی می کند با سلاح های مختلف و از راه دور به سمت دشمنان خود تیر پرتاب کند‌. این بازی می تواند به صورت اول شخص یا سوم شخص صورت بگیرد. در نوع اول از دید بازیکن بازی را می توان مشاهد کرد. در حالی که در حالت سوم شخص کل بدن بازیکن قابل مشاهده خواهد بود.

 

 

  • بازی های مبارزه ای

 

نوع دیگری از بازی های اکشن، بازی های مبارزه ای هستند‌. در این بازی، محوریت اصلی مبارزه نزدیک و بدون استفاده از سلاح گرم است. بازی های مبارزه ای ممکن است به صورت مبارزه یک به یک یا چند نفر با بازیکن اصلی باشد‌. معروف ترین این نوع بازی ها، بازی مورتال کمبت است.

. سبک اکشن-وبسایت ایپک سنتر

  • بازی های بقا

 

در بازی های بقا، هدف تلاش برای زنده ماندن در فضای باز است. در این نوع از بازی ها برای رسیدن به هدف از جمع آوری منابع مختلف استفاده می کنند‌. مثلا برای ادامه روند این بازی ها باید از روش هایی مثل جمع آوری پناهگاه، غذا و اسلحه استفاده کرد. بازی هایی مثل ماین کرافت، بتل رویال، فورتنایت و پابجی از این نوع هستند‌.

. سبک اکشن-وبسایت ایپک سنتر

  • بازی های ریتمیک

 

یکی از انواع سبک های بازی های کامپیوتری، بازی های ریتمیک است. در این نوع بازی ها باید بتوانید با دنبال کردن تم موسیقی و زدن دکمه های مختلف این بازی را انجام دهید. بازی‌ هایی مثل گیتار هیرو یا جاست دنس از این نوع هستند.

 

 

۲. سبک ماجراجویی

 

سبک ماجراجویی، یکی از محبوب ترین انواع سبک های بازی های کامپیوتری است. در این نوع بازی، بازیکن ها باید در تبادل با محیط و دیگر افراد پازل های مختلفی را حل کنند‌. برخلاف بازی های اکشن، سبک‌ ماجرایی نیاز به عکس العمل های سریع و خشن ندارند. بنابراین برای افرادی مناسب اند که مایل به حل معما ها و‌ پازل های مختلف هستند.

 

۲. سبک ماجراجویی-وبسای ایپک سنتر

۳. سبک ماجراجویی_اکشن

 

یکی از معروف ترین انواع سبک های بازی های کامپیوتری سبک ماجراجویی_اکشن نام دارد. همانطور که از اسم این بازی پیدا است، در این بازی علاوه بر چالش های حل معما و پازل،‌ عکی العمل های سریع، اکشن و تیراندازی نیز وجود دارد! در سبک ماجراجویی_اکشن معمولا باید بتوانید علاوه بر وسایل گوناگون،‌ اسلحه های مورد نظر خود را هم جمع آوری کنید!! ممکن است این بازی ها در محیط های ترسناکی نیز انجام شوند! سری بازی های آنچارتد از این دسته هستند. همچنین اگر بازی در محیط ترسناک شکل بگیرد به آن survival Horror گفته می شود. بازی های رزیدنت اِویل نیز جزء‌ این نوع سبک هستند.

 

سبک‌ هایی که ذکر شد، جزء مهم ترین انواع سبک های بازی های کامپیوتری اند. هرچند که سبک های نقش آفرینی، شبیه سازی، استراتژی و ورزشی نیز از جمله سبک‌ های محبوب در بین بازيکنان اند!

اکنون که با انواع سبک‌ های بازی های کامپیوتری آشنا شدید به راحتی می توانید سبک مورد نظر خود را انتخاب کرده و خریداری کنید!

دیدگاهتان را بنویسید