برای اطلاع رسانی از آخرین اخبار عضو شبکه های اجتماعی ما شوید

بازی های مخرب رایانه ای

بازی های مخرب رایانه ای و بررسی تاثیر جدی آن ها بر کودکان

آیا از تاثیرات بازی های مخرب رایانه ای بر آینده کودکانتان با خبرید؟ با وجود بازی های رایانه، والدین کودکان در شرایطی بسیار آرام تر به سر می بند. همچنین از خانه ماندن و کم شدن سر و صدا ها در خانه کاملا راضی هستند. غافل از اینکه بازی های رایانه ای بجز مزایایی که دارند از معایبی برخوردار هستند که می تووانند تاثیر مستقیم بر آینده کودکان آن ها بگذارند. اگر شما نیز به عنوان والدین از محتوا بازی های رایانه ای  و طرز صحیح استفاده از آن ها بدون اطلاع هستید. حتما ادامه این مطلب را برای شناخت انواع بازی های رایانه ای و تاثیر جدی و بد آن ها بر آینده کودکانتان را همراه ایپک سنتر باشید. تا بیشتر درباره بازی های مخرب رایانه ای با شما عزیزان صحبت کنیم.

تاثیر بازی های مخرب رایانه ای بر مغز و آینده کودکان

همیشه سلامت روان و آینده درخشان کودک برای والدین بسیار مهم بوده است. به همین دلیل والدین همواره در تلاش هستند تا از زمینه های مختلفی که تا حدودی ممکن است کودک توسط آن ها آسیب روانی ببیند جلوگیری کنند. بدین صورت که کودک از آن موارد به روش های مختلفی دور خواهد شد. همچنین در بعضی مواقع اگر عامل مخرب برای کودک در منزل وجود داشته باشد، والدین کودک را تحت نظارت و کنترل خود قرار داده و حق استفاده از آن را به کودک نخواهند داد. همانطور که می دانید تا کنون رسانه ها در این زمینه بسیار مهم بوده اند و در شبکه های تلویزیونی  خارج از کشور فیلم های به نمایش گذاشته می شود که اصلا برای روحیه یک کودک در سن پایین خوب نخواهد بود. اما مساله این است تنها رسانه ها در تلویزیون و شبکه های مجازی می توانند عامل تهدید کودکان ما باشند؟

پاسخ به این سوال منفی است. چرا که با پیشرفت تکنولوژی و وجود بازی های رایانه ای نیز تمام مواردی که برای کودک مضر و نامناسب است نیز قابلیت نمایش و پخش و تاثیر گذاری را برای آن ها خواهد داشت. اما چگونه این اتفاق خواهد افتاد؟ در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد چگونگی این مساله با یک دیگر صحبت کنیم.

معرفی چند نمونه بازی های مخرب رایانه ای

تاثیر بازی های مخرب رایانه ای بر مغز کودکان

  • بازی Quantic Dream

در این بخش  اسامی چند نمونه از بازی های  مخرب را برای شما آورده ایم تا بهتر آن ها را بشناسید. همچنین بدانید که محتوای بازی های مخرب از چه مواردی تشکیل می شود؟ علت این همه اصرار برای کنترل کودکان در زمان انتخاب بازی های ریانه ای در چیست؟

همانطور که گفته شد، مشاهده صحنه های غیر متعارف و نا مناسب برای کودکان 7 تا 10  سال به هیچ عنوان قابل قبول صحیح نخواهد بود. البته نا گفته نماند که تنها مشاهده صحنه های بد و غیر اخلاقی روان یک کودک را تهدید نمی کند. بلکه عوامل خشونت انگیز، صحنه هایی که با سن کودک مطابقت ندارند و ممکن است باعث ترس و وحشت شود نیز بسیار مهم بوده و باید به آن ها توجه داشت. بازی های رایانه ای مثل (بازی Quantic Dream ) جز بازی های مخرب رایانه ای به حساب خواهند آمد. چرا که تمام مواردی که برای سلامت روح و روان کودک در زمان حال و آینده خطرناک خواهد بود را در برمی گیرد.

 بزرسی ویژگی های بازی  Quantic Dream چه چیز هایی هستند؟

  1. دارای صحنه های جنسی که به کودکان نحوه دست یافتن به پول توسط شیوه های مناسب برای تامین هزینه زنان خیابانی را به خوبی یاد خواهد داد.
  2.  لباس های کاراکتر های زن و مرد خلاف مذهب و باور های اسلامی است که این مساله کودک را کنجکاو و گاهی منتظر می سازد.
  3. در این بازی های رایانه ای هر گونه خشونت و هیجانی وجود دارد که اگر در زمان خرید بازی سن کودک در نظر گرفته نشود آن را به شدت بیمار می کند.
  4. بیشتر کودکان کم سن با این بازی دچار بیماری های مثل: ترس، وحشت، شب ادراری، بلوغ جنسی زودرس، خود ارضایی در آینده خواهند شد.
  5. کودکان به صحنه ها و خشونت بازی عادت کرده و به هیچ وجه به دلیل لذت بازی آن ها را ترک نخواهند کرد.

بررسی مزایای انتخاب بازی های رایانه ای مناسب و مخصوص سن کودک

به همان اندازه که انتخاب یک بازی بد و نامناسب برای کودکان خطرناک است می تواند نکات مثبت و مزایایی نیز به همراه داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر نسبت به مزایای یک بازی رایانه ای خوب در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا بیشتر درمورد آن ها با شما عزیزان صحبت کنیم.

  • با توجه به هوش بالای کودکان، یادگیری و مهارت های آن ها را بسیار تقویت می کند.
  • خلق ایده ها و ساخت مسیر ها برای طرح ایده های جذاب در زندگی به آن ها کمک خواهد کرد.
  • اگر کودک شما دارای بیماری مثل فلج اطفال است، بدون شک مغز آن بیشتر کار می کند و درخواندن واژه ها مهارت پیدا می کند.
  • عضلات چشم و سرعت دست کودکان را بسیار قوی می کند.

نکته: طبق موارد گفته شده حذف بازی های رایانه ای از زندگی کوکان امری صحیح نیست . بلکه والدین باید اطلاعات کافی درمورد بازی ها داشته باشند. همچنین بازی مناسب کودک و سن آن ها را خریداری کرده و در اختیار کودک خود قرار دهید تا از مزایای آن ها با نظارت شما بهره ببرند. اما این بازی ها را از کجا می توان خریداری کرد؟ اصلا نگران نباشید. در سایت اپیک سنتر جدید ترین بازی های رایانه ای در نظر گرفته شده است. شما به خوبی می توانید به فروشگاه سایت اپیک سنتر بروید و از متخصص های آن درخواست کنید تا بازی مناسب سن کودکتان را به شما عزیزان معرفی کنند. بدین صورت با روشی سریع وساده بهترین محصول را برای اوقات فراغت کودک خود خریداری کرده اید.

دیدگاهتان را بنویسید