برای اطلاع رسانی از آخرین اخبار عضو شبکه های اجتماعی ما شوید

چگونگی عملکرد گیفت کارت

بررسی چگونگی عملکرد گیفت کارت و نحوه فعال سازی آن

امروزه همه ما از اعتبار های غیر نقدی استفاده می کنیم. همچنین خیلی کم پیش می آید برای خرید یک محصول از پول نقد استفاده کنیم. بنابراین تا حدودی با اعتبار نقدی و نحوه استفاده از آن آشنا هستید. شرکت های بزرگ برای دادن اعتبار مجازی آن هم به صورت هدیه گیفت کارت ها را در نظر گرفته اند. شاید شنیدن این جمله برای شما جالب باشد، گیفت کارت ها را به عنوان هدیه دریافت می کنید اما قابلیت انتقال اعتبار آن را نخواهید داشت. اگر علاقه مند به دریافت هدیه هستید. اما اطلاعات کافی از گیفت کارت ها ندارید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید. تا به خوبی گیفت کارت ها مورد بررسی قرار دهیم.

 بررسی نحوه عملکرد گیفت کارت

کارت های اعتبار مجازی محبوب توسط چه شرکت هایی ارائه می شوند و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟ آن ها توسط شرکت های معتبر و شناخته شده ای مثل: مایکروسافت،گوگل پلی و … طراحی و ارائه می شود.

توجه: استفاده از کارت ها رابطه مستقیمی با شرکت ارائه کننده آن دارد. اگر کارت گوگل پلی دارید باید به گوگل پلی مراجعه کنید و اگر برای شرکت دیگر به همان شرکت باید مراجعه کرد. در ادامه به بررسی چند نمونه از آن ها می پردازیم. با ما همراه باشید.

 آموزش نحوه استفاده از کارت های هدیه شرکت گوگل پلی

چگونگی عملکرد گیفت کارت

همانطور که گفته شد قدم اول شناسایی شرکت کارت گیفت ها است. سپس باید مراحل استفاده از آن را یاد بگیرید. مرحله به مرحله با ما پیش بروید.

مرحله دوم: پس از شناخت شرکت مربوطه سایت آن را لازم دارید.

مرحله سوم: برای کارت گوگل پلی به وب سایت گوگل پلی مراجعه کنید.

مرحله چهارم: اما بعد از مراجعه به سایت چه کاری باید انجام داد؟ فعال سازی کارت  مهم ترین قسمت ماجرا است. اما توجه داشته باشید که فعال سازی کارت گیفت هم از طریق وب سایت و هم از طریق اپلیکیشن شرکت ها قابل انجام خواهد بود. البته در صورتی که اپلیکیشن آن وجود داشته باشد.

نجوه فعال سازی کد آن  در سایت گوگل پلی

 1. یک فیلتر شکن نیاز است تا با تغییر آی پی سایت این شرکت برای شما بالا بیاید. بنابراین فیلتر شکن خود را روشن کرده و منتظر وصل شدن کامل آن بمانید.
 2. وارد سایت گوگل پلی با آدرس (play.google.com) شوید.
 3. در این قسمت نیاز است sign in را انتخاب کرده وبا حساب کاربری قبلی که در گوگل پلی دارید وارد سایت شوید.
 4. در مرحله چهارم پنل سمت چپ سایت گوگل پلی بسیار اهمیت دارد. آن را پیدا کرده و گزینه reedme را انتخاب کنید.
 5. کد کارت  تعلق گرفته به خود را وارد کنید.
 6.  فکر می کنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ بله درست است موجودی یا در واقع اعتبار مجازی آن به گوگل پلی شما وارد خواهد شد.

نحوه فعال سازی کد آن در اپلیکیشن گوگل پلی

همه ما برای دانلود برنامه های مورد علاقه خود نیازمند برنامه گوگل پلی شده ایم. چرا که یکی از کامل ترین برنامه های دانلود بازی ها و سایر برنامه های جذاب به شمار می آید. اما ممکن است با قابلیت های تخصصی تر آن آشنایی نداشته باشیم. به همین علت لزم دانستیم نحوه فعال سازی کد این نوع کارت ها را در بخشی جداگانه به شما عزیزان آموزش دهیم.

ابتدا باید برنامه گوگل پلی را برای موبایل خود دانلود کرده و با ایمیل مشخصی به آن وصل شوید تا اجازه دسترسی به برنامه را به شما بدهد. سپس نوبت به چگونگی فعال سازی این کد در برنامه خواهد رسید..

 • گزینه منو گوگل پلی خود را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید.
 • مرحله بعد انتخاب گزینه Redeem  می باشد.
 • اگر آن را به خوبی پیدا کنید، در مرحله بعد کد کارت خود را می توانید وارد کنید
 • باز هم گزینه سمت راست یعنی همان Redeem  را انتخاب کرده و کار شما به پایان خواهد رسید
 • حال توانایی خرید بازی یا برنامه های پولی را خواهید داشت.

جمع بندی

اگر به عنوان فردی علاقه مند به بازی ها این مطلب را خوانده اید. حتما تا به حال به خوبی مزایای استفاده از این کارت ها را متوجه شده اید. همچنین نحوه فعال سازی در وب سایت و اپلیکیشن ها را آموخته اید. اکنون که اطلاعات کافی در مورد گیفت کارت و نحوه عملکرد آن پیدا کرده اید. باید به یک نکته بسیارتوجه کنید آن هم این که در هنگام فعال سازی و استفاده از اعتبار ان حتما باید آی پی اینترنت شما بر روی کشور آمریکا تنظیم شده باشد و بازی های خارجی پولی را به خوبی مشاهده کنید. و گرنه موفق به استفاده از آن نخواهید شد

دیدگاهتان را بنویسید