برای اطلاع رسانی از آخرین اخبار عضو شبکه های اجتماعی ما شوید

معرفی بازی های رایانه ای مناسب کودکان - وبسایت ایپک سنتر

معرفی بازی های رایانه ای مناسب کودکان

امروزه با توجه به شرایط خاص جامعه و شیروع بیماری کرونا بازی های رایانه ای بخش جدا نشدنی زندگی کودکان و نوجوانان شده اند. کمپانی های مختلفی اقدام به تولید این بازی ها می نمایند. بازی های رایانه ای بسیار جذاب و هیجان انگیز هستند اما اگر متناسب با گروه سنی کودکان نباشند می توانند عوارض جبران ناپذیری به دنبال داشته باشند. از این رو نیاز است که والدین در انتخاب این بازی ها مخصوصا بازی های مخرب رایانه ای و بررسی تاثیر جدی آن ها بر کودکان بیشتر دقت نمایند. اگر می خواهید با بهترین بازی های رایانه ای مناسب کودکان آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

انواع بازی های رایانه ای مناسب کودکان

  • بازی Minecraft
  • بازی Forza Horizon
  • بازی Terraria
  • بازی Portal2
  • بازی Turbo Dismount
  • بازی Yooka-Laylee

بازی Minecraft

این بازی از بهترین بازی ها برای کودکان است که موجب آزاد سازی تخیل آن ها و همچنین معرفی سواد کامپیوتر می شود. در این بازی دوستانه امکان شبیه سازی حملات در شهرهای بزرگ و کوچک وجود دارد و سبک خلاقانه اش موجب شده جوایز و افتخارات بسیاری کسب کند و از پر فروش ترین بازی های کودکانه محسوب شود. در بازی مانکرف چیزهای فراوانی برای ساخت و سرگرمی وجود دارد که هرگز تمام نخواهند شد.

بازی Forza Horizon

کودکان به ویژه پسر بچه ها علاقه خاصی به رانندگی دارند و این سبک از بازی ها می تواند برای آن ها بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد، زیرا به خوبی می توانند احساس رانندگی در پشت فرمان را با آن تجربه نمایند. فورزا هوریزان امکانات مختلفی را از جمله انتخاب شخصیت راننده، اتومیبل، صدای ماشین و … را به بازیکن می دهد تا در محیطی باز در استرالیا بتواند مسابقه جذابی را آغاز نماید. شرایط محیطی این بازی کاملا واقع گرایانه است و تمامی موانع محیطی در آن مشاهده می شود و کودکان می توانند با دوستان خود ساعت ها به صورت آنلاین در این مسابقه شرکت کنند.

بازی Forza Horizon - وبسایت ایپک سنتر

بازی Terraria

در این بازی اصل بر ساختن و پرداختن است و دارای شاخص های مشترک زیادی با ماین کرافت است. البته در این بازی ساخت سلاح قوی تر و نحوه احضار سرگروه های قوی تر متفاوت و جذاب تر است و موجب می شود که بازیکن به غنیمت های بیشتری دست یابد. پیچیدگی ها و استراتژی های بدون سازوکار تریریا موجب شده صعود و پیروزی در آن کاری دشوار باشد و ساعت ها کودک را غرق دنیای پر فراز و نشیب خود نماید. با توجه به اینکه این بازی علاوه بر ویندوز برای پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان و 360 نیز ارائه شده است دارندگان پلتفرم ایکس باکس می توانند با استفاده از گیفت کارت ایکس باکس به راحتی این بازی را دریافت  کنند.

بازی Portal2

این بازی مشهور دارای داستان و مراحلی بسیار غنی و هوشمندانه است. به همین دلیل از بهترین بازی های رایانه ای دنیای کودکان محسوب می شود. بازیکنان در این بازی می توانند به درکی عالی از محیط، فیزیک و هندسه دست یابند که این اطلاعات می تواند در تجربیات واقعی آن ها نیز تاثیرات مثبتی داشته باشد.

بازی Turbo Dismount

کودکان علاقه زیادی به شیطنت و شکستن وسایل دارند و از جمله مشکلاتی است که همیشه والدین درگیر آن هستند. اما این بازی شرایطی را فراهم نموده که کودکان بتوانند شیطنت داشته باشند و تمام انرژی خود را تخلیه کنند. در واقع این بازی موجب می شود که کودکان ضمن سرگرمی به درک درستی از تصادف و تصادم برسند. البته کودکانی که سن کمتری دارند برخی از قسمت های بازی برای آن ها گنگ و نامفهوم است که والدین می توانند با حضور در کنار کودکان این ابهامات را برای آن ها رفع نمایند.

بازی Turbo Dismount - وبسایت ایپک سنتر

بازی Yooka-Laylee

اگر کودکان تان به بازی های اکشن و ماجراجویی علاقمند هستند این بازی می تواند انتخاب مناسبی برای آن ها باشد. این بازی که برگرفته از بازی های بانجو کازویی است دارای محیطی سه بعدی با رنگ هایی بسیار جذاب است که شخصیت های به یادماندنی در آن حضور دارند. در واقع بازی یووکا لایلی بازی دو نفره است و بازیکنان به جای دو نقش خفاش و آفتاب پرست ایفای نقش می کنند.

جمع بندی

والدین با انتخاب بهترین بازی های رایانه ای متناسب با سن و شرایط روحی کودکان خود نه تنها می توانند آن ها را سرگرم نمایند و بلکه می توانند مهارت های بسیاری را همزمان به آن ها آموزش دهند. همچنین بازی های رایانه ای نقش بسزایی در تخلیه هیجانات کودکان و رشد آن ها دارند. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم که با جستجوی بازی های رایانه ای مناسب کودکان لحظات سرگرم کننده ای را برای آن ها رقم بزنید.

پیشنهادهای ایپک سنتر:

معرفی بهترین بازی های اکشن رایانه ای

انواع بازی های رایانه ای و معرفی جذاب ترین بازی های دنیا

تاثیر مثبت بازی بر مغز انسان ها و معرفی 5 فایده بازی رایانه ای بر مغز انسان ها

دیدگاهتان را بنویسید