برای اطلاع رسانی از آخرین اخبار عضو شبکه های اجتماعی ما شوید

مقایسه ایکس باکس و پلی استیشن - وبسایت ایپک سنتر

مقایسه ایکس باکس و پلی استیشن

امروزه کنسول های بازی در نقاط مختلف دنیا دارای طرفداران بسیاری هستند و خیلی از افراد حاضراند برای سرگرمی خود هزینه بالایی بپردازند. این موضوع باعث شده که رقابت سختی میان کمپانی های تولید کننده کنسول های بازی شکل بگیرد. در میان تمامی برندهای کنسول های مختلف موجود در دنیا رقابت اصلی میان دو کنسول ایکس باکس و پلی استیشن می باشد. زیرا دارای ویژگی های منحصر به فرد و قابلیت های جانبی بی نظیری هستند و بازی های مهیج و متنوعی برای آن ها تولید شده است. از این رو ما تصمیم گرفته ایم که این بار به مقایسه ایکس باکس و پلی استیشن بپردازیم. اگر تصمیم به خرید یکی از این دو کنسول بازی را دارید به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

مقایسه ایکس باکس و پلی استیشن - وبسایت ایپک سنتر

مقایسه ایکس باکس و پلی استیشن در دسته بازی هر دو کنسول

به شما پیشنهاد می کنیم پیش از آنکه قابلیت ها و ویژگی های این دو کنسول را مقایسه کنید اطلاعاتی در مورد اینکه پلی استیشن چیست و تاریخچه پیدایش آن چگونه است و همچنین در مورد کنسول ایکس باکس کسب کنید تا با داشتن اطلاعات بیشتر بتوانید راحت تر به تفاوت های آن ها پی ببرید و بهتر تصمیم گیری نمایید. اما اگر بخواهیم دسته های این دو کنسول را مورد بررسی قرار دهیم می توان گفت طراحی دسته های هر یک از این کنسول ها کاملا متفاوت از یکدیگر می باشد و دارای جایگاه های استیک مختلفی هستند. در دسته های بازی پلی استیشن 4 استیک ها بزرگ تر هستند و مجهز به جک هدست، اسپیکرو تاچ پد می باشند که در دسته های ایکس باکس وان چنین قابلیت هایی مشاهده نمی شود. بنابراین از لحاظ دسته پلی استیشن بسیار حرفه ای تر است.

مقایسه حافظه و پورت های ورودی

تعداد پورت های ورودی و حافظه برای کاربران بسیار اهمیت دارد و بالا بودن تعداد آن کاربران را از پرداخت هزینه اضافی بی نیاز می کند. بررسی تعداد پورت های کنسول ایکس باکس و پلی استیشن نشان می دهد که ایکس باکس دارای پورت های بیشتری است و از این نظر بر پلی استیشن برتری دارد و وجود پورت کینکت موجب محبوبیت آن شده است. همچنین از لحاظ حافظه داخلی نیز ایکس باکس دارای حافظه بیشتری است و می توان گفت که پیروز میدان می باشد.

   مقایسه حافظه و پورت های ورودی - وبسایت ایپک سنترمقایسه ایکس باکس و پلی استیشن در رابط کاربری

از دیگر مواردی که در هنگام مقایسه ایکس باکس و پلی استیشن مورد بررسی قرار می گیرد رابط کاربری آن ها است. طراحی پلی استیشن 4 به گونه ای صورت گرفته است که رابط کاربری ساده ای دارد. از این رو کاربران در هر رنج سنی به راحتی می توانند با آن کار کنند. این در حالی است که ایکس باکس وان دارای رابط کاربری پیچیده و حرفه ای تری می باشد که مشابه محیط ویندوز است و ویژگی های مختلفی را ارائه می دهد، از این رو کاربران می توانند در بهترین شرایط بازی کنند.

ارائه خدمات آنلاین

دو کمپانی سونی و مایکروسافت دارای خدمات آنلاین مشابهی برای مشتریان خود می باشند و کاربران از طریق Xbox Live Gold وPlayStation Plus  می توانند به صورت آنلاین بازی های مهیجی را انجام دهند. همچنین می توانند از بازی های رایگان ماهانه هر کنسول با تخفیفی عالی استفاده کنند. اما آنچه که موجب تمایز این دو کنسول از نظر خدمات آنلاین شده خلاقیت مایکروسافت در مورد Xbox Live Gold است که کاربران می توانند با خرید آن از طریق سیستم عامل ویندوز به ده ها بازی دسترسی داشته باشند. این در حالی است که برای کنسول پلی استیشن کاربران فقط می توانند از بازی های PS3 درPS4 استفاده کنند. گیمرها می توانند با استفاده از گیفت کارت ایکس باکس و پلی استیشن به بازی های جذاب آن ها دسترسی پیدا کنند.

سخن پایانی

امیدوارم با بررسی و مقایسه تفاوت های این دو کنسول محبوب توانسته باشیم به شما کمک کنیم که راحت تر در مورد خرید کنسول بازی تصمیم گیری نمایید. هر یک از این کنسول ها مزایا و قابلیت های بی شمار بی نظیری دارند اما باید به این موضوع نیز توجه نمود که هدف شما چیست و چه انتظاراتی از کنسول انتخابی خود دارید تا با در نظر گرفتن قیمت آن بتوانید بهترین گزینه را خریداری نمایید و لحظات سرگرم کننده و مهیجی را برای خود رقم بزنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید