برای اطلاع رسانی از آخرین اخبار عضو شبکه های اجتماعی ما شوید

موارد استفاده از گیفت کارت ها کدامند؟

موارد استفاده از گیفت کارت ها کدامند؟

آیا شما می دانید موارد استفاده از گیفت کارت ها کدامند؟ آیا تا به حال از این کارت ها استفاده کرده اید؟ آیا از انواع این کارت ها اطلاع دارید؟

گیفت کارت ها در موارد بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند و کاربری آنها به چند مورد خاص خلاصه نمی شود. به‌طور کلی گیفت کارت ها دارای دو نوع مجازی و فیزیکی هستند که از کاربرد یکسانی برخوردار هستند. البته تفاوت این دو نوع کارت در این است که نوع فیزیکی این کارت ها به بانک صادرکننده وصل می‌شوند.

کسانی که به کارت اعتباری با میزان مشخصی از شارژ نیاز دارند می‌توانند از گیفت کارت های اعتباری استفاده کنند.

 موارد استفاده از گیفت کارت ها

گیفت کارت ها بر اساس نوعشان از کاربری مختلفی برخوردار هستند. در ادامه برخی از گیفت کارت ها را نام برده و به موارد استفاده از آنها اشاره می کنیم:

گیفت کارت ایکس باکس و پلی استیشن

این نوع گیفت کارت برای بازی های استور سونی و مایکروسافت استفاده  می‌شود که بازی ها و قابلیت‌های مختلفی را می‌توان با استفاده از این کارت خریداری نمود.

گیفت کارت آمازون

با استفاده از گیفت کارت آمازون می‌توانید از همه خدماتی که در فروشگاه بزرگ آمازون ارائه می‌شود، استفاده کنید. آمازون از فروشگاه های بزرگ و معتبر جهانی است.

گیفت کارت استیم

گیفت کارت استیم به منظور فعال سازی بازی ها و دریافت کد آن استفاده می‌شود. به وسیله خرید این گیفت کارت و افزایش اعتبار آن از بازی‌های استیم می‌توان استفاده نمود.

گیفت کارت Spotify

گیفت کارت اسپاتیفای می‌تواند پخش آنلاین موسیقی را برای شما امکان‌پذیر نمایند. شما می توانید با تهیه این کارت حساب کاربری خود را شارژ نموده و به وسیله آن  از میلیون ها پادکست، موزیک ویدئو و موسیقی لذت ببرید.

گیفت کارت skype

همانطور که می دانید اسکایپ از اپلیکیشن های رایگان محسوب می‌گردد که با استفاده از آن می‌توانید تماس  تصویری و صوتی و حتی متنی را به صورت رایگان برقرار نمایید. کنفرانس ویدئویی گفتگوهای خانوادگی خود را با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید به رایگان انجام دهید.

گیفت کارت اپل استور و گوگل پلی

بیشترین کاربری گیفت کارت ها در اپل استور و گوگل پلی عنوان شده است. تمام بازی ها، برنامه ها و کتاب های موجود در این فروشگاه ها می‌توانند با استفاده از گیفت کارت اپل استور و گوگل پلی خریداری شوند.

گیفت کارت ‏آی‌تیونز

این گیفت کارت در گروه گیفت کارتهای اپل قرار دارد که در آی بوک استور، آپ استور‏ itunes و مک آپ استور استفاده می‌شود.

گیفت کارت ebay

ebayیکی از سایت های بزرگ و معتبر است که شما می توانید با شارژ گیفت کارت آن از فروشگاه خرید نمایید.

گیفت کارت فیسبوک

گیفت کارت فیسبوک را می توان پول مجازی فیسبوک محسوب نمود که با استفاده ‏از آن امکان خرید اپلیکیشن ها و برنامه‌های موجود در آن فراهم می شود.

 گیفت کارت والمارت

از شرکت‌های خرده فروشی در آمریکا شرکت والمارت می باشد. این شرکت دارای بزرگترین شبکه‌های سوپرمارکت، هایپرمارکت و فروشگاه‌های زنجیرها است که در بین سایر شرکت ها رتبه سوم به آن اختصاص داده شده است.

نکات مهم در مورد چگونگی استفاده از گیفت کارت

شما می توانید کارت هدیه مجازی خود را پس واریز پول آن به حالت ایمیلی که به حساب کاربری تان ارسال می گردد، دریافت کنید. در این ایمیل کدی برای شما ارسال می شود که می توانید با استفاده از آن خریدهای خود را انجام دهید.

گیفت کارت ها درست کارایی ای شبیه پول نقد را در خریدهای شما بر عهده دارد. به عبارت دیگر گیفت کارت ها راحتی استفاده از پول نقد را به همراه دارد که لازم است در نگهداری آن کمال دقت را مبذول دارید تا کد آن به دست افراد دیگری غیر از شما نیفتد.

جمع بندی

گیفت کارت ها نوعی کارت اعتباری هستند که برای خریدهای مجازی استفاده می شوند. در مورد استفاده از گیفت کارت ها بهتر است بدانید که با توجه به انواع متعدد این کارت ها، هر کدام برای کاربری خاصی توصیه می گردد که برخی دارای تاریخ انقضاء بوده ولی برخی دیگر تاریخ انقضاء ندارند. در این مقاله به برخی از این کارت ها و موارد استفاده از آنها اشاره کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید