برای اطلاع رسانی از آخرین اخبار عضو شبکه های اجتماعی ما شوید

ویزا کارت اعتباری

ویزا کارت کلاسیک چیست و برای چه کسانی مناسب است؟

آیا تا به حال در مورد ویزا کارت کلاسیک شنیده اید؟ آیا از این کارت اعتباری استفاده می کنید؟ اصلا در مورد نحوه استفاده از آن اطلاع دارید؟ به راستی این کارت کی و در چه مواقعی می تواند به کار آید؟ چه کسانی می توانند از این کارت استفاده کنند؟ بهتر است تا آخر این مقاله با ما باشید تا پاسخ این سوالات و سوالاتی مشابه آنها را در مورد ویزا کارت بگیرید.

کارت اعتباری

کارت های اعتباری به راحتی می توانند تبدیل به پول نقد شوند. این موضوع می تواند با مراجعه به نزدیک ترین دستگاه خودپرداز در هر نقطه ای از دنیا محقق گردد. شما می توانید از کارت اعتباری حتی برای پرداخت های روزمره خود از قبیل صورت حساب رستوران، خریدهای سوپرمارکتی، خرید لوازم خانه و … استفاده کنید.

ویزا کارت کلاسیک

ویزا کارت کلاسیک یکی از انواع مختلف کارت های اعتباری محسوب می گردد. با این کارت پرداخت صورت حساب های شما راحت و سریع امکان پذیر می شود. در ادامه همچنان در کنار ما باشید تا در مورد این کارت اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم.

ویزا کارت و انواع مختلف آن

ویزا کارت در دو نوع کلی موجود است:

 1. ویزا کارت نقدی و یا همان کردیت کارت

برای این کارت بانک صادرکننده سقف مشخصی برای پرداخت های شما معین نموده است. اگر خرید شما از این مبلغ بیشتر شود، بانک ما به التفاوت این مبلغ ها را به عنوان بدهی شما به بانک در نظر خواهد گرفت. برای پرداخت این بدهی هم مدت مشخصی از سوی بانک تعیین می گردد که لازم است در این مدت بدهی خود را پرداخت کنید.

 1. ویزا کارت اعتباری و یا همان دبیت کارت

نوع اعتباری ویزا کارت و به عبارتی دبیت کارت، کارایی شبیه به کارت های بانکی ایران دارد. برای استفاده از این کارت شما باید به میزان پولی که در حساب خود دارید، از کارت استفاده کنید. در هر بار استفاده از کارت موجودی شما به همان اندازه کمتر خواهد شد. ویزا کارت گلد، ویزا کارت کلاسیک و ویزا کارت پلاتینیوم را می توان نمونه هایی از این نوع ویزا کارت محسوب نمود.

ویزا کارت کلاسیک

در بین ویزا کارت ها نوع کلاسیک آن از فروش بالایی برخوردار است. قابلیت اتصال به کیف پول های الکترونیکی و هزینه کم توانسته است بر طرفداران این کارت بیافزاید. از این کارت می توان برای مبادلات بانکی در سطح بین المللی و جهانی استفاده نمود. در مواردی از قبیل خریدهای الکترونیکی، برداشت وجه از دستگاه خود پرداز و خرید از فروشگاه های مختلف می توانید از ویزا کارت کلاسیک خود استفاده کنید.

استفاده از ویزا کارت برای چه کسانی پیشنهاد می شود؟

ممکن است شما به علل مختلف سفرهای خارجی زیادی را در سال تجربه کنید و یا حتی ممکن است خریدهای خود را غالبا از سایت های خارجی انجام دهید. در این صورت اگر خرید زیادی نداشته باشید و در مورد سقف خرید خود نگران نباشید می توانید از این کارت استفاده کنید. معمولا دانشجویان و افرادی که درآمد ارزی از سایت های خارجی دارند از این کارت استفاده می کنند.

مزیت استفاده از ویزا کارت کلاسیک

این مدل از ویزا کارت ها را می توان به نوعی برای ویزا کارت های دیگر کارت پایه محسوب نمود. ویزا کارت کلاسیک اغلب مزایای ویزا کارت گلد را دارد ولی در عین حال از محدودیت هایی از قبیل نرخ کارمزد بیشتر و سقف مقدار تراکنش روزانه برخوردار است. برخی از مزایای ویزا کارت کلاسیک عبارتند از :

 • بدون سقف
 • قابلیت استفاده در همه ATM هایی که به visa است.
 • حساب بانکی مادام العمر
 • شارژ نامحدود
 • قابلیت استفاده در همه POS که به visa متصل هستند.
 • دبیت کارت صادر شده از بانک های معتبر
 • حک نام دارنده کارت به حالت برجسته
 • امکان دریافت صورت حساب کاغذی
 • قابلیت اتصال به کیف پول های الکترونیک از قبیل PayPal، Skrill و …

چگونه می توان ویزا کارت کلاسیک را تهیه کنیم؟

به دلیل وجود تحریم های مالی علیه ایران و شرایط کنونی کشورمان، صدور ویزا کارت برای شهروندان ایرانی امکان پذیر نیست. در صورتی که با این شرایط باز هم احساس کردید به این کارت نیاز دارید، باید شرایط آن را داشته باشید. گرفتن اقامت از یکی از کشورهای خارجی و افتتاح حساب ارزی می تواند شرایط را برایتان هموار نماید.

دیدگاهتان را بنویسید