برای اطلاع رسانی از آخرین اخبار عضو شبکه های اجتماعی ما شوید

آموزش لینک کردن اکانت PSN, Xbox, Nintendo به اکانت اپیک گیمز

آموزش لینک کردن اکانت PSN, Xbox, Nintendo به اکانت اپیک گیمز:

اگر شما قصد خرید یکی از محصولات فورتنایت را با استفاده از ایمیل و پسورد سونی، ایکس باکس و یا نینتدو را دارید باید الزاماً اکانت شما به اپیک گیمز وصل باشد.

حال اگر نمیدانید اکانت شما لینک است یا خیر و یا نمیدانید که چگونه باید اکانت خود را به اپیک گیمز متصل کنید در این پست آموزشی با ما همراه باشید.

توجه: تصاویر با استفاده از PC گرفته شده و ممکن است با نسخه موبایل کمی تفاوت داشته باشد.

 

پیش از هر چیز باید ابتدا بدانیم که چرا حتماً باید اکانت ما به اکانت اپیک وصل باشد؟

در جواب به این سوال باید گفت که اولاً شما در انتخاب نوع اکانت خود در ثبت سفارش محصولات فورتنایت کاملاً آزادی انتخاب دارید.

برای مثال میتوانید انتخاب کنید که ایمیل و پسورد اپیک ثبت کنید یا ایمیل پسورد پلی استیشن و… اما از آنجایی که پلتفرم اصلی فورتنایت پلتفرم اپیک گیمز است، باید حتما اکانت اپیک داشته باشید (حتی اگر مثلا بخواهید ایمیل و پسورد PSN ثبت کنید!)

برای درک بهتر این موضوع به نمودار زیر دقت کنید تا نحوه لاگین کردن به اکانت فورتنایت را مشاهده کنید.

تصویر بالا بیانگر نحوه ورود به فورتنایت با استفاده از PC/Mobile میباشد.

در این تصویر شما به خوبی شاهد مراحل ورود خواهید بود.

برای مثال اگر شما با اکانت اپیک گیمز ثبت سفارش کنید، اگر ایمیل و پسورد اکانت اپیک شما درست باشد و اکانت اپیک شما دومرحله ای نباشد، تیم ما بدون مشکل وارد بازی خواهد شد و برای شما محصول مورد نظرتان را فعالسازی خواهد کرد.

اما اگر شما قصد ثبت سفارش با یکی از اکانت های جانبی فورتنایت را دارید، برای مثال اگر میخواهید با ایمیل و پسورد اکانت پی اس ان خود ثبت سفارش کنید باید شرایط زیر را دارا باشید:

  1. ایمیل پسورد اکانت PSN شما باید درست بوده و دومرحله ای نیز نباشد.
  2. اکانت پلی استیشن شما باید حتماً به اکانت اپیک گیمز وصل باشد (در غیر این صورت طبق نمودار بالا ما در مرحله ی اول با مشکل مواجه میشویم و نمیتوانیم وارد فورتنایت شویم.)
  3. اکنون در مرحله ی دوم اکانت اپیک شما نیز نباید دومرحله ای باشد و یا پرنتال کد داشته باشد.

در نهایت اگر تمامی شرایط بالا فراهم بود یعنی اکانت پلی استیشن شما به اپیک لینک شده است و هر دوتای آنها نیز دومرحله ای نیستند، میتوانید در وبسایت ما با استفاده از ایمیل و پسورد PSN خود ثبت سفارش کنید.

به بیان ساده تر، اگر شما از طریق یکی از اکانت های جانبی مانند PSN ثبت سفارش کنید، ما از طریق اکانت PSN وارد اکانت اپیک گیمز شما شده و از طریق اکانت اپیک گیمز وارد بازی (فورتنایت) شما میشویم و محصول مورد نظرتان را خریداری میکنیم.

حال اگر اکانت شما به اپیک وصل نیست یا از وصل بودن آن اطمینان ندارید در ادامه ی آموزش همراه ما باشید تا نحوه اتصال اکانت PSN به اپیک گیمز را مرور کنیم.

توجه: ما اکانت PSN را برای مثال در این پست آموزشی قرار دادیم و تمامی شرایط بالا برای سایر اکانت های جانبی فورتنایت یعنی Xbox, Nintendo, Google, FaceBook, Steam, Apple نیز صدق میکند.

 

برای لینک کردن اکانت PSN خود به اپیک، ابتدا وارد وبسایت اپیک گیمز (EpicGames.com) شوید.

توجه داشته باشید که حتماً باید V.P.N شما روشن باشد.

پس از ورود به صفحه ی اصلی وبسایت، از قسمت بالا سمت راست بر روی Sign-in کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی این گزینه شما به صفحه ی “انتخاب نحوه ورود” هدایت خواهید شد.

در این بخش بر روی نوع اکانت جانبی خود کلیک کنید.

برای مثال ما بر روی گزینه ی “Play Station Network” کلیک میکنیم تا وضعیت لینک بودن اکانت سونی خود را بررسی کرده و آن را به اپیک گیمز لینک کنیم.

پس از کلیک بر روی آن گزینه، پنجره ی کوچکی از سایت سونی برای شما باز خواهد شد.

در این صفحه باید ایمیل و پسورد پلی استیشن خود را وارد کنید.

توجه  کنید که پس از وارد کردن ایمیل و پسورد ممکن است یک کد هم برای ایمیل شما ارسال شود که پس از وارد کردن آن شما با موفقیت وارد اکانت سونی خود خواهید شد.

پس از آنکه ایمیل و پسورد سونی خود را وارد کردید دو حالت ممکن است برای شما پیش بیاید:

  • اگر پس از ورود مجدداً به صفحه ی اصلی هدایت شدید و وارد اکانت اپیک خود شدید، به این معناست که اکانت پلی استیشن شما به اپیک وصل میباشد و مشکلی در ثبت سفارش شما در فروشگاه ما وجود ندارد.
  • اگر پس از وارد کردن ایمیل و پسورد پنجره ی دیگری تحت عنوان “Link to new account” برای شما باز شد به این معناست که اکانت پلی استیشن شما به اپیک گیمز وصل نیست و اکنون از طریق همین پنجره میتوانید اکانت اپیک خود را بسازید و آن را به اکانت سونی خود وصل کنید.

در این بخش از شما اطلاعاتی نظیر تاریخ تولد ، یوزرنیم ، ایمیل ، پسورد و… گرفته میشود که این فیلد ها بیانگر اطلاعات اکانت اپیک شما میباشند. در نهایت پس از وارد کردن تمامی اطلاعات ، یک کد برای ایمیل شما ارسال میشود که با وارد کردن آن ساخت اکانت اپیک خود را نهایی میکنید و اکانت PSN شما به اپیک گیمز متصل خواهد شد.

در نهایت شما مجدداً به صفحه ی اصلی اصلی هدایت خواهید شد که به این معناست که اکانت سونی شما به اکانت اپیک گیمز متصل شده است و اکنون بدون هیچ مشکلی میتوانید در وبسایت ما ثبت سفارش کنید.

توجه: اتصال اکانتتان به اپیک بدین معنا نیست که اکانت فورتنایت شما از پلی استیشن خارج شده است! در واقع شما اکنون به جز ایمیل و پسورد PSN ، ایمیل و پسورد اپیک گیمز نیز دارید که هر دوی آنها متصل به بازی فورتنایت شما است ، و شما میتوانید با هرکدام از آنها به دلخواه خودتان در وبسایت ثبت سفارش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید